هدیه دادن گل

روانشناسی هدیه دادن گل

 1. خانه
 2. اخبار و دانستنی ها
 3. روانشناسی هدیه دادن گل
بدون دیدگاه

روانشناسی هدیه دادن گل

هدیه دادن گل، در تمامی فرهنگ‌های دنیا مفهوم عشق، علاقه و دوست داشتن را با خود به دنبال دارد. اگر فردی به عنوان هدیه، گلی را تقدیم می‌کند، احتمالا به دنبال آن است که حس خود را با آن گل به لفرد مقابل برساند. برای دانستن معانی مختلف، گل‌های متفاوت نیاز است به سراغ روانششناسی گل‌ها برویم. روانشناسی هدیه دادن گل، برای ما معانی هدیه دادن گل به افراد مختلف را معنی و مفهوم می‌بخشد. این هدیه دادن گل می‌تواند شامل هدیه گل به همسر، هدیه گل به خانم‌ها و حتی هدیه گل به آقایان باشد. در صورتی که هدیه کردن گل را دوست دارید و حتی اگر دوست دارید بدانید که گلی که هدیه گرفته‌اید، چه معنا و مفهومی را دنبال می‌کند، دنبال کردن این مقاله شما را در رسیدن به مقصودتان یاری خواهد کرد.

ارسال گل به عنوان هدیه چه اثر روانشناسی بر گیرنده دارد

همان‌طور که گفتیم ارسال گل به عنوان هدیه به معنای عشق و علاقه بین طرفین است اما هدیه دادن گل هنگامی معنا و مفهوم عمیق‌تری پیدا می‌کند که از نوع گل انتخاب شده و رنگ آن، هدف مشخص و دقیقی را داشته باشید. گاهی این هدف می‌تواند آنقدر پررنگ باشد که تاثیر هدیه گل به همسر خود را خیلی واضح و شفاف رویت کنید. شما با هدیه گل حجم زیادی از عشق و علاقه را با رفتار نه کلام، بیان می‌کنید. همچنین این کار موجب از بین رفتن احساسات منفی مانند اضطراب و تنش در فرد می‌شود و شما مخاطب خود را به عنوان فردی خاص در زندگی‌تان معرفی می‌کنید! این کار می‌تواند احساس عشق بین شما را زنده کند.

هدیه گل

تاثیرات ارسال گل به عنوان هدیه بر گیرنده

چرا بیشتر افراد گل دوست دارند

هدیه گل به خانم‌ها احتمالا بسیار بیشتر از هدیه گل به اقایان اتفاق می‌افتد. اما چیزی که واضح و روشن است این است که آقایان نیز از این امر لذت بسیاری می‌برند. روانشناسی هدیه دادن گل نشان می‌دهد که بیشتر افراد علاقه‌ی بسیاری به هدیه دادن و هدیه گرفتن گل دارند اما چرا؟

زیرا گل علاوه بر آن‌که مثل هر هدیه دیگری توجه طرف مقابل را نشان می‌دهد، احساسات و عشق و علاقه را نیز بیان می‌کند. فردی که گل هدیه می‌گیرد، حجم زیادی از احساسات مثبت مانند شادمانی و احساس رضایت را در خود می‌بیند!

چرا گل هدیه دهیم

این شکل از هدیه دادن، علاوه بر آن‌که تقریبا مورد سلیقه و پسند تمامی افراد است، می‌تواند برای هر فرد و با هر نسبتی نیز مناسب باشد. شما می‌توانید هدیه گل به همسر خود را امتحان کنید. هدیه گل به خانم‌ها یا هدیه گل به آقایان نیز می‌تواند انتخاب مناسبی باشد، در صورتی که بدانید از چه گل و چه رنگی استفاده کنید.
همچنین هنگامی که هدیه دادن گل را انتخاب می‌کنید، با استفاده از روانشناسی رنگ‌ها می‌توانید احساس خود را بدون هیچ کلامی به طرف مقابل خود برسانید! ضمنا شما هر مقدار که بخواهید هزینه کنید، این هدیه برای شما گزینه‌ی مناسبی را پیشنهاد می‌کند.

هدیه دادن گل و تاثیراتش

هدیه دادن گل چه اثری بر گیرنده دارد

هدیه دادن گل‌هایی با رنگ‌های مختلف چه تاثیری بر روحیه گیرنده دارد

البته یکی از مهم‌ترین نکات در انتخاب گل به عنوان هدیه، توجه به روانشناسی هدیه دادن گل است. رنگ گلی که هدیه می‌دهید یا هدیه می‌گیرید، نشان دهنده‌ی معنا و هدف فرد از هدیه دادن آن گل است. در ادامه معنای برخی از رنگ‌ها را برای شما آورده‌ایم. با دانستن معنا و مفهوم رنگ گلی که برای هدیه انتخاب می‌‌کنید، هدیه کامل‌تری را تدارک می‌بینید:

 1. قرمز: دوست داشتن
 2. زرد: شادی، دوستی و غرور
 3. یاسی: جوانی، لطافت و ظرافت
 4. سفید: احترام، تواضع و خلوص
 5. ارغوانی: تمایل و اشتیاق به طرف مقابل
 6. نارنجی: جسارت و شور و انرژی
 7. سبز: تجدید حیات، بهار و جوانی
 8. بنفش: مقام، منزلت و موفقیت
 9. صورتی: زیبایی و معصومیت
 10. آبی: آرامش و صداقت

تاثیر هدیه دادن گل به همسر

هدیه گل به همسر می‌تواند تاثیرات بسیار زیادی را بر رابطه‌ی طرفین داشته باشد. همان‌طور که گفتیم این شکل از هدیه دادن، یکی از اثرگذارترین هدیه‌هایی است که افراد می‌توانند برای ابراز علاقه استفاده کنند. در صورتی که می‌خواهید رابطه‌تان را بهبود دهید و شور و انرژی را به رابطه‌تان برگردانید، هدیه گل به همسر انتخاب خوبی برای شماست. همینطور میتوانید برای اینکه او را بیشتر خوشحال نمایید، روش سفارش آنلاین گل و ارسال آن بدون حضور خودتان را انتخاب نمایید. تا سورپرایز ویزه ای با هدیه گل به او داشته باشید.

انتخاب گل برای هدیه به خانم‌ها

هدیه گل به خانم‌ها چه اثری بر آنها دارد؟

تاثیر هدیه دادن گل به خانم‌ها

هدیه گل به خانم‌ها، یکی دیگر از استفاده‌هایی است که می‌توانید از گل داشته باشید. به طور کلی معمولا خانم‌ها گل را بیشتر به عنوان هدیه می‌پسندند. پس می‌توان گفت که این هدیه دادن می‌تواند برای آن‌ها بسیار لذت بخش باشد و نگرش مثبتی را در فرد ایجاد کند. همچنین در صورتی که دوست دارید، لبخند واقعی را پس از هدیه دادن ببینید، هدیه گل به خانم‌ها انتخاب بسیار مناسبی است. میتواند انواع سبد گل های مناسب برای خانمها را  در اینجا مشاهده نمایید

تاثیر هدیه دادن گل به آقایان

اگر می‌خواهید به مردان اطرافتان نشان دهید که رابطه‌تان برای شما مهم است، هدیه گل به آقایان انتخاب مناسبی است. شما با این کار، احساسات مرد مقابل خود را پررنگ می‌کنید. در نتیجه هدیه گل به آقایان، می‌تواند باعث بهبود کیفیت رابطه‌ی شما شود. همچنین این کار می‌تواند به مرد احساس قدرت و شادابی دهد و شور و شوق او برای زندگی را بسیار افزایش دهد.

ارسال گل به شکل سورپرایز:

خرید و ارسال گل به عنوان هدیه برای گیرنده زمانی که شما خود حضور ندارید و  برای وی گل میفرستید. و او را سورپرایز مینمایید، میتواند تاثیر بسیار بیشتری بر احساسات گیرنده بگذارد.

خلاصه نکات پایانی مقاله

با اینکه گل هدیه بسیار خوبی برای مناسبت‌های مختلف است، اما پیش از خرید آن باید مفهوم و معنای آن را بدانید. در صورتی که دوست دارید از دادن هدیه گل به همسر یا افراد دیگری استفاده کنید، باید پیش از آن روانشناسی هدیه دادن گل را بدانید. با این کار می‌توانید گل مناسب‌تر با رنگ بهتری را انتخاب کنید تا بتوانید هدف خود را از هدیه گل به خانم‌ها یا هدیه گل به آقایان شفاف بیان کنید! وقتی از روانشناسی هدیه دادن گل استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به صحبت و کلام اضافه نیست! شما با گلی که هدیه می‌دهید، تمام احساسات خود را بیان می‌کنید و رابطه‌تان را بسیار بهبود می‌بخشید. در این مقاله تلاش کردیم شما را با تمامی این موارد آشنا سازیم تا بتوانید در هنگام خرید گل به عنوان هدیه برای افراد مهم زندگی‌تان، انتخاب بسیار بهتر و دقیق‌تری را داشته باشید.

اینستاگرام فلوریا برای خرید و سفارش گل برای هدیه

دیدگاه کاربران:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

محصولاتی که ممکن است دوست داشته باشید:

فهرست